گوسفند رومانف Romanov ، خصوصیات و قیمت در ایران

  1. سون شیپ
  2. وبلاگ
  3. گوسفند رومانف Romanov ، خصوصیات و قیمت در ایران
گوسفندان نژاد رومانوف

گوسفند رومانف به انگلیسی Romanov که نام علمی آن Ovis aries می باشد. تلفظ درست نام آن رومانوف است. یکی از نژاد گوسفندان اهلی که در سراسر دنیا هم اکنون در حال پرورش و نگهداری می باشد. برای آشنایی شما دامدارن عزیز اشاره ای به ویژگی ها، خصوصیت و قیمت آن در ایران خواهیم داشت.

یکی از نژاد گوسفندان در دنیا که جزو بهترین نژادها می باشد مربوط به گوسفند رومانف چند قلوزا است که به عنوان یکی از بهترین گوسفندان چند قلوزا در جهان شناخته می شود، که می تواند در بازه زمانی کوتاهی با تولد چندین بره در هر بار زایش سود مناسبی برای دامداران به ارمغان بیاورد. آن دسته از عزیزانی که قصد افزایش تعداد گوسفندان گله خود را دارند و میخواهند از قوچ های قدرتمند و مناسب برای تولید مثل در گله خود استفاده کنند، می توانند نسبت به خرید گوسفند رومانوف با قیمت مناسب اقدام نمایند. در ادامه اطلاعات کاملی راجع به قیمت آن و ویژگی دام ارائه می گردد تا بتوانید نمونه مناسب و خوبی را خریداری نمایید.

گوسفند رومانف – رومانوف

هر نوع دامی با مشخصه هایی که دارد معروف می باشد، برای مثال برخی از گوسفندان بنا به میزان وزن بالا و مقدار بازدهی گوشت بالا با عنوان گوسفندان گوشتی شناخته می شوند. در این میان نژادی وجود دارد که با داشتن خصوصیتی منحصر بفرد و عالی شناخته می شود و آن نیز خاصیت چند قلوزایی می باشد. گوسفند Romanov که زیستگاه و خاستگاه اصلی آن دره ولگای شمالی در شمال شرقی مسکو می باشد با توجه به داشتن این ویژگی منحصر بفرد، برای دامپروری و پرورش بسیار محبوب و مورد توجه می باشد.

گوسفند رومانوف

یکی از روستا های موجود در بخش دره ولگای شمالی با نام این دام وجود دارد، که ریشه اصلی نامگذاری این دام را می توان متاثر از نام این دهکده دانست. با شناخت ویژگی های منحصر بفرد میش رومانف و همچنین قوچ این نژاد، ارسال این دام به سایر مناطق جهان نیز آغاز شد. اولین بار در قرن 18 میلادی این دام از کشور روسیه خارج شد. در ادامه کشور های آلمان، فرانسه، آمریکا و کانادا خواهان خرید گوسفند رومانف شدند. هم اکنون علاوه بر کشور های نامبرده، این نژاد در مناطق مختلف جهان پرورش داده می شود.

بره رومانف

همانطور که گفته شد این نژاد، از دسته گوسفندان چند قلوزا می باشد و در همین رابطه نیز همواره هر میش دارای چندین بره نژاد رومانف می باشد. البته توجه داشته باشید که گوسفند اصیل رومانف در صورتی متولد خواهد شد که قوچ و میش هر دو از این نژاد باشند و هیچ نژاد و ژنتیک دیگری در تولد بره تاثیر نداشته باشد. بره های این نژاد اگر در هر زایش تعداد بالایی باشند باید برای سیر شدن و ارائه تغذیه مناسب به بره ها علاوه بر شیر میش از مواد کمکی نیز استفاده نمود.

خرید گوسفنده رومانف

خرید گوسفند رومانف اصل (اصیل) در جهت تولد چندین بره در هر بار زایش صورت می گیرد. با توجه به اینکه دام رومانف توانایی تولد چندین بره در هر بار زایش را دارد، بنابراین در جهت پرواربندی و پرورش برای زایش بره ها در تعداد بالا خرید و فروش می شوند. در مواردی که این نوع دام به بیماری خاصی مبتلا شود و یا در شرایط خاصی قرار بگیرد، نسبت به ذبح و کشتار آن اقدام می گردد. خرید رومانف در تهران و سایر شهر های بزرگ صورت می گیرد و چنین نژاد هایی اکثرا در میادین فروش دام زنده شهرداری در شهر های بزرگ معامله می شوند. بنابراین بهتر است برای خرید این نوع دام به این مراکز مراجعه نمایید.

خرید گوسفند رومانف

قیمت گوسفند رومانف

با توجه به اینکه این نژاد در مقایسه با سایر دام های ایرانی و حتی نمونه نژاد های دیگر از خصوصیات و ویژگی های برتری برخوردار است، بنابراین قیمت گوسفند زنده رومانف همواره بیشتر از سایر نژاد ها بوده و می باشد. توجه داشته باشید که این قیمت گذاری می تواند بر اساس وزن، سن، جنسیت و … صورت بگیرد و یا با توجه به خاص بودن این دام، به صورت سرپا و طبقه تعرفه بازار معامله گردد. مجموعه سون شیپ در راستای ارائه انواع دام کشتار فعالیت دارد و نمونه های رومانف را برای ارائه در اختیار ندارد. برای کسب قیمت روز گوسفند رومانف ایرانی می توانید با مراکز فروش این نژاد در تماس باشید.

قوچ و میش رومانف

زایمان میش رومانف که با قوچ رومانف جفت گیری کرده همراه با تولد چندین بره خواهد بود. میش و قوچ این نژاد در راستای اصلاح نژاد و مشاهده خصوصیات بیشتر در جهت افزایش بازدهی دام ها با بسیاری از نژاد های دیگر تلفیق شده است. در همین راستا، نژاد های مختلفی وجود دارند که حاصل تلفیق رومانف با سایر نژاد ها هستند. از جمله نژاد هایی که میش و قوچ این نژاد با آنها تلفیق داده شده می توان به گوسفندان ایل دو فرانس، سافولک، رامبویه و … اشاره کرد. قیمت هر دو نوع نیز به نسبت سایر نژاد ها بالاتر می باشد.

ویژگی های ظاهری

بره نژاد رومانوف در هنگام تولد رنگ سیاه دارد و در قسمت پیشانی نیز دارای لکه سفید رنگی می باشد. این لکه رنگی در قسمت سر ویژگی مناسبی برای شناخت این دام می باشد. با افزایش سن نیز این لکه از پیشانی دام پاک نخواهد شد. در ادامه با نزدیک شدن بره به بلوغ، پشم های سفید رنگ نیز در بدن دام ظاهر می شوند و سبب تبدیل شدن به خاکستری خواهند شد.  در برخی از انواع دام ها از این نژاد، موی مشکی از سینه تا پشت به صورت حلقه بیرون می زند، و خطی سیاه رنگ همچون تاج گل دور گردن گوسفند نمایان می شود.

رومانوف

متوسط وزن گوسفندان رومانف چند کیلوگرم است

متوسط وزن گوسفند زنده این نژاد به نسبت گوسفندان شیری بیشتر است. گوسفندانی که موفق به زایش چندین بره در هر بار تولید مثل می شوند، مسلما از توان بدنی بالایی برخوردار هستند. بنابراین این نوع نیز با توجه به اینکه به دامی چند قلوزا معروف است، وزن مناسبی نیز دارد. میانگین وزن گوسفند رومانف برای جنس نر در هنگام بلوغ در حدود 80 الی 90 کیلوگرم و برای جنس ماده نیز 70 الی 80 کیلوگرم می باشد.

گوسفند رومانف با تمامی خصوصیات و اطلاعات کامل در این بخش خدمت شما کاربران عزیز معرفی گردید. برای خرید این دام در جهت تولید بره ها رومانف و استفاده از آنها می توانید از مراکز مربوط به فروش این نوع دام نسبت به کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایید. جهت خرید گوسفند کشتار بهداشتی و سالم در تهران و کرج با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

عدم فروش رومانوف در سون شیپ

همراهان و دوستان عزیز دقت کنید که در مجموعه ما گوسفند رومانوف خرید و فروش نمی شود. در این بخش از وبلاگ سایت ما اطلاعات جامعی درباره یکی از گوسفندان چند قلوزا در دنیا ارائه دادیم. این مقالات تنها در راستای افزایش آگاهی شما است. بنابراین برای همچین موردی با مشاوران فروش تماس نگیرید. برای خرید گوسفند رومانف می توانید از طریق مراکز مختلف پیگیر باشید. نکته قابل توجه دیگر این است که ما با هیچ مجموعه دیگری در اینباره همکاری نداریم و مرکز خاصی را نمیشناسیم.

نوشتهٔ پیشین
انواع نژاد گوسفندان افغانستان شیری و گوشتی
نوشتهٔ بعدی
بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در دنیا (ایرانی و خارجی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

شماره تماس مرکز عرضه

جهت خرید گوسفند می توانید از هر ناحیه ای که هستید با ما تماس بگیرید.