قیمت شتر زنده در بازار تهران و کرج کیلویی چند است

  1. سون شیپ
  2. محصولات
  3. قیمت شتر زنده در بازار تهران و کرج کیلویی چند است
شتر زنده

قیمت شتر زنده با توجه به نوساناتی که برای انواع گوشت قرمز همچون گوشت گوسفند و گوساله و … در سال 98 و 99 و حتی سال 1400 وجود داشته است، در چند ماه اخیر همواره با تغییرات زیادی همراه بوده است. همانطور که می دانید امروزه تقریبا قیمت هر چیزی متصل به قیمت ارز و وضعیت اقتصادی جامعه می باشد. که در این میان نیز انواع دام زنده و گوشت آنها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با توجه به اینکه در چند ماه اخیر قیمت ارز و در نتیجه قیمت نهاده های دامی و میزان قاچاق دام زنده و … دائما در حال نوسان بوده است، بنابراین قیمت های مختلفی برای خرید شتر زنده در تهران و کرج و سایر شهر ها از سوی فروشندگان ارائه شده است. در این بخش به بررسی و تحلیل دقیق این موضوع می پردازیم.

شتر زنده

یکی از حیوانات حلال گوشت که در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، شتر می باشد که با نام اشتر ( اوشتر ) نیز شناخته می شود. این جاندار علاوه بر ارائه خدماتی همچون حمل بار و افراد در مناطق گرم و خشک که سایر جانداران قادر به زیست سالم و طولانی در آنجا نیستند، کاربرد های دیگری نیز دارد. شیر شتر و گوشت شتر جزو محبوب ترین انواع شیر ها و گوشت ها هستند. علاوه بر مزه خاص و ویژه این موارد، از لحاظ درمانی نیز دارای خواص بسیاری هستند و از این جهت بسیار مورد توجه افراد می باشد. با توجه به اینکه شتر قادر به زیست در مناطق خاص می باشد که سایر جانداران توانایی زیست در آنجا را ندارند، بنابراین با جمعیت زیادی در اکثر مناطق از جمله برخی از استان های ایران پرورش داده می شوند.

تصور بیشتر افراد از شتر این است که تنها برای بارکشی و جابجایی در مناطق گرم و خشک و بیابان ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما باید گفت که گوشت شتر یکی از خوشمزه ترین و در عین حال با کیفیت ترین انواع گوشت ها می باشد. که از نظر دین اسلام نیز حلال می باشد و در اکثر روایات نیز به خوردن گوشت آن بنا به داشتن خواص درمانی اشاره شده است. با توجه به اینکه حیوانی حلال گوشت می باشد، در بسیاری از مراسمات، افراد به ذبح شتر می پردازند و از گوشت آن استفاده می کنند.

قیمت شتر زنده برای کشتار

قیمت شتر زنده

همانطور که گفته شد قیمت شتر زنده 99 در تمامی ماه ها و تقریبا هفته های سال دائما در حال نوسان بوده است. برای گرفتن قیمت، همچون سایر دام هایی که برای استفاده از گوشت خریداری می شوند، بر طبق میزان وزن، قیمت داده می شود. که برای هر کیلو نیز مقدار هزینه مشخصی به صورت توافقی ما بین فروشنده و خریدار تعیین می شود. شتر ها در ظاهر و انواع مختلفی نیز وجود دارند و می توان گفت که نژاد های مختلف و ژنوتیپ های متفاوتی از شتر ها وجود دارد که در مناطق مختلفی پرورش داده می شود. از این رو قیمت روز شتر زنده می تواند بر اساس معیار هایی همچون وزن شتر، نوع، سلامت و … متفاوت باشد. البته در این میان باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت شتری که برای پرورش و زاد و ولد در نظر گرفته می شود با قیمت سایرین که برای ذبح و استفاده از گوشت خریداری می شوند می تواند متفاوت باشد. 

انواع نژاد شتر در ایران 

با توجه به اینکه ایران کشوری با اقلیم های مختلف و متفاوت می باشد، بنابراین می توان انواع گونه های جانوری از نژاد های مختلف را در مناطق مختلف ایران مشاهده کرد. شتر یکی از جاندارانی می باشد که در بسیاری از مناطق ایران دیده می شود. از جمله معروف ترین نژاد هایی که در ایران می توان یافت، می توان به نژاد های بلوچی، ترکمن، بندری، مهابادی، دشتی، چینی، عربی، یزدی، کلکوئی و … اشاره نمود. هر کدام از این نژاد ها بنا به داشتن ویژگی های مختلف در دسته های مجزا تقسیم بندی شده اند. که از میان موارد نامبرده، برخی در دسته شیری، گوشتی، شیری-گوشتی و … هستند.

مراکز معتبر خرید شتر زنده 99 و 98

پرورش شتر تنها در مناطق گرم و خشک همچون برخی از استان های جنوبی ایران انجام می شود. اما عرضه این جاندار در تمامی استان ها و مراکز پرورش دام انجام می شود. نمونه های مختلف از نژاد های شتر را می توان در مراکز عرضه دام زنده مشاهده کرد. عزیزانی که قصد خرید شتر زنده را دارند می توانند از طریق شماره های ارائه شده در سایت، نسبت به سفارش و خرید اقدام کنند. توجه داشته باشید که خرید این جاندار به دو منظور پرورش و نگهداری و همچنین خرید جهت استفاده از گوشت صورت می گیرد. که فروش شتر برای ذبح و کشتار تنها در این مجموعه صورت می گیرد. 

خرید شتر زنده در تهران و کرج

شیر شتر کیلویی چند 

یکی از بهترین و درمانی ترین انواع شیر در جهان، شیر شتر می باشد. امروزه با توجه به اثبات خواص شیر این جاندار، این محصول در بسته بندی های مختلفی در مناطق مختلف ارائه می شود. شیر به عنوان یکی از اصلی ترین محصولاتی که از شتر حاصل می شود، در مناطق صحرا نشین بسیار محبوب و مورد استفاده می باشد. میزان کالری و چربی موجود در این نوع شیر به نسبت شیر گاو بسیار کمتر می باشد. همچنین وجود املاح و ویتامین هایی از گروه های متعدد، سبب شده است تا این نوع شیر بسیار محبوب تر باشد. طلای سفید بیابان، نامی است که برای این نوع شیر در نظر گرفته شده است. شیر شتر از نژاد های مختلف برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف و همچنین درمان بیماری هایی همچون فشار خون، پوکی استخوان، سل، زخم معده، آلزایمر و … موثر است. لازم به ذکر است که هر شتر روزانه به میزان چند کیلو گرم شیر تولید می نماید، و از این جهت برای افرادی که اقدام به پرورش این جاندار می کنند، بسیار به صرفه می باشد. 

گوشت شتر در بازار 

میزان چربی کمتر گوشت شتر نسبت به سایر گوشت ها نظیر گوشت گاو و گوسفند و … سبب شده است تا افراد، بیشتر نسبت به مصرف این نوع گوشت تمایل بیشتری داشته باشند. عمده مصرف این نوع گوشت در کشور هایی نظیر عربستان، سودان، لیبی، سوریه، مصر، قزاقستان و … می باشد. در کشور ایران نیز در مناطق زیادی از این نوع گوشت استفاده می شود. داشتن خواص مختلف در کنار کمیاب بودن آن سبب شده است تا قیمت گوشت شتر در ایران کمی بالا باشد و از این جهت بیشتر اقشار جامعه نتوانند از این نوع گوشت تغذیه کنند. گوشت شتر دارای مزایا و فواید بسیاری می باشد، این نوع گوشت سرشار از پروتئین و مواد مورد نیاز برای بدن می باشد که برای انجام فعالیت های طبیعی بدن لازم هستند. پیشگیری از سرطان، تاثیر در بهبودی درد مفاصل، جلوگیری از بروز بیماری های قلبی، آهن زیاد، تقویت قوای جنسی، درمان سرفه و … از جمله فوایدی است که طی تحقیقات انجام شده برای این نوع گوشت در نظر گرفته شده است.

قیمت شتر زنده 99

وزن شتر زنده چند کیلو است 

با توجه به اندازه جثه و تیپ بدنی شتر، می توان وزن بالایی برای این جاندار در نظر داشت. متوسط وزن شتر زنده را می توان همچون وزن گوساله زنده و گاو در نظر داشت. وزن هنگام تولد شتر برای نوزاد در حدود 25 الی 27 کیلوگرم می باشد. نوزاد شتر تا حدود 8 ماهگی از شیر تغذیه می کند و بعد از آن از انواع علوفه مورد استفاده برای سایر شتر ها استفاده می کند. وزن یک سالگی در صورت مساعد بودن شرایط و همچنین تغذیه مناسب، در حدود 150 کیلو گرم می باشد. متوسط وزن شتر زنده نر بالغ در حدود 380 و متوسط وزن برای شتر ماده نیز در حدود 300 کیلوگرم می باشد. توجه داشته باشید که برای افزایش وزن نیز مواردی همچون پروار بندی و … برای شتر ها نیز انجام می شود. 

در صورتی که بجز شتر قصد خرید دام بزرگ دیگری دارید، بهترین گزینه برای شما گاو و گوساله زنده خواهد بود. برای مشاهده جزئیات و قیمت خرید می توانید وارد بخش مربوطه شده و توضیحات مربوط به آن را مطالعه کنید.

قیمت روز شتر زنده بنا به تغییراتی که همواره بر روی انواع گوشت صورت می گیرد، می تواند برای هر روزی متفاوت باشد. جهت خرید شتر در تهران و سایر شهر ها و همچنین استعلام قیمت روزانه می توانید با شماره های درج شده بر روی سایت در تماس باشید تا علاوه بر برخورداری از تخفیف ویژه، اطلاعات کاملی نیز در این رابطه خدمت شما عزیزان ارائه گردد. 

نوشتهٔ بعدی
قیمت گوساله زنده و گاو برای کشتار و قربانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

شماره تماس مرکز عرضه

جهت خرید گوسفند می توانید از هر ناحیه ای که هستید با ما تماس بگیرید.