خواص روده گوسفندی و کاربرد های آن

 1. سون شیپ
 2. وبلاگ
 3. خواص روده گوسفندی و کاربرد های آن
مزایای روده گوسفند

خواص روده گوسفندی و کاربرد های آن یکی دیگر از مقالات و مطالبی می باشد، که در رابطه با محصولات گوسفند زنده به بررسی آن می پردازیم. گوسفندان موجودات زنده حلال گوشت به شمار می روند، که انسان می تواند برای تامین نیازهای مختلف به ذبح و استفاده از محصولات آن بپردازد. به این صورت تا زنده هستند دامداران می توانند از محصولات لبنی آنها و همچنین سایر محصولات آنها استفاده کنند. در صورت ذبح و کشتار گوسفندان نیز شما باید توجه داشته باشید که تمام اعضای بدن آنها دارای خصوصیاتی هستند و شما می توانید از تمام آنها استفاده کنید. در این میان روده گوسفندی یک از اعضای بدن دام به شمار می رود، که از خواص بسیار زیادی برخوردار می باشد و شما می توانید به صورت های مختلف از آن استفاده کنید.

خواص استفاده از روده گوسفندی

سایت 7 شیپ به عنوان یکی از برترین سایت های مرتبط با گوسفند و دام زنده، در رابطه با موضوعات مختلفی به ارائه مقالات و مطالب بسیار زیادی می پردازد. در این بخش نیز به صورت دقیق و کامل ما قصد داریم تا به بررسی فواید روده گوسفند و کاربردهای مختلف آن بپردازیم، تا اطلاعات بسیار زیادی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم. در این بین گوسفندان به عنوان یکی از مهمترین عوامل تامین کننده نیازهای انسان به شمار می رود، که دامداران و افراد زیادی به پرورش و نگهداری از آنها می پردازند. تا از این طریق و با فروش محصولات لبنی و همچنین گوشت آنها بتوانند به سود و درآمد قابل توجهی دست پیدا کنند.

خاصیت روده دام

یکی از مواردی که بسیار قابل توجه می باشد در دامداری، گوشت قرمز می باشد که یکی از منابع اصلی تامین غذای انسان به شمار می رود. این گوشت از منابع اصلی پروتئین و مواد معدنی و همچنین انواع ویتامین به شمار می رود. به همین دلیل افراد زیادی برای استفاده از گوشت دام و فروش آنها به نگهداری و مراقبت از گوسفندان می پردازند، تا از طریق فروش گوشت قرمز به سود و درآمد قابل توجهی دست پیدا کنند. البته در این میان اعضای داخلی بدن گوسفند نیز قابل مصرف هستند، و بسیاری از آنها از ارزش بالایی نیز برخوردار هستند. در این میان روده گوسفندی یکی از اعضای داخلی گوسفند به شمار می رود که افراد مختلفی از آن استفاده می کنند، و ما نیز در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

اهمیت پرورش گوسفند زنده

امروزه پرورش و نگهداری از دام از اهمیت بسیار بالای برخوردار می باشد، زیرا یکی از منابع اصلی تامین غذای انسان گوشت قرمز می باشد. به همین خاطر شما می توانید با پرورش این گوسفندان و همچنین فروش آنها به کشتارگاه ها باعث تامین غذای افراد زیادی شوید. در این میان علاوه بر گوشت دام انسان می تواند از سایر محصولات آنها نیز استفاده کند، به این صورت که از شیر آنها محصولات لبنی مختلفی همچون ماست، کره، پنیر و غیره درست کند و مصرف کند. همچنین با استفاده از مو و پشم آنها نخ تولید کرد و بتواند از این طریق به ساخت نخ و محصولات نخی پرداخت. به این دلایل پرورش دام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و باید بتوان به صورت اصولی این فعالیت را ادامه داد تا علاوه بر رفع نیاز انسان، بتوان به سود و درآمد خوبی نیز دست پیدا کرد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: فواید مصرف گوشت قرمز

استفاده از روده گوسفندان

بسیاری از افراد فکر می کنند که از نظر تغذیه ای شما می توانید فقط از گوشت و همچنین لبنیات مختلف گوسفند زنده استفاده کنید. اما در این رابطه باید بگوییم که علاوه بر گوشت قرمز و همچنین محصولات لبنی اعضای داخلی بدن گوسفند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در این بین بسیاری از این اعضا از کیفیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند و شما می توانید در برنامه غذایی خود از آنها استفاده کنید. در این میان اعضا داخلی بدن گوسفند همچون جگر، روده، کلیه و … از مزایا بسیار زیادی برخوردار هستند و شما می توانید از آنها استفاده کنید.

خرید روده گوسفندی

روده به عنوان یکی از اعضای داخلی بدن گوسفند و دام به شمار می رود، که این عضو از خواص و اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. استفاده از این عضو بدن گوسفند می تواند باعث تغییرات زیادی در بدن انسان شود و همچنین از بروز بیماری های مختلف به خاطر ارزش غذایی که دارد جلوگیری کند. در رابطه با قیمت آن نیز باید بگوییم که قیمت روده گوسفندی نسبت به سایر اجزای بدن و همچنین گوشت قرمز از قیمت کمتری برخوردار می باشد. اما در رابطه با ارزش غذایی و مقدار پروتئین موجود در آن می تواند با گوشت قرمز برابری کند، و از کیفیت خوبی برخوردار باشد. به این خاطر شما عزیزان باید در برنامه غذایی خود از این اندام داخلی بدن دام نیز استفاده کنید، تا از ارزش و کیفیت غذایی بالای آن بهره مند شوید.

تاریخچه مصرف روده گوسفند

در رابطه با مصرف روده گوسفند و دام باید بگوییم که مصرف و استفاده از آن مختص به چند سال اخیر نمی باشد، بلکه به دلیل خواص و ارزش بسیار زیاد آن از گذشته بسیار دور از این مواد غذایی استفاده می کنند. البته این اعضای داخلی بدن دام به صورت های مختلفی مانند غذا و همچنین خواص دارویی استفاده می شده است. به این خاطر و به دلیل تمایلات زیاد برای مصرف این نوع غذا یک شغل مختص به این کار نیز به نام زهتابی به وجود آمده است. به این صورت که در این شغل فرد به تمیز کردن روده برای مصارف مختلف می پردازد، تا افراد بتوانند به راحتی از اندام داخلی بدن دام  استفاده کنند. البته از روده گوسفند در صنایع مختلف صنعتی و داروسازی نیز استفاده می کنند.

خواص مصرف روده دام

البته باید توجه داشته باشید که روده دام ها بسیار متفاوت هستند و همچنین شرایط محیطی دام و محل نگهداری آنها در کیفیت روده تاثیر گذار می باشد. به این صورت که روده گوسفند نسبت به روده بز زنده از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد. همچنین روده گوسفندان مناطق سردسیر نسبت به مناطق گرمسیر یک مقدار سفت تر هستند. به این دلیل شما عزیزان باید در استفاده از آنها دقت کنید تا بتوانید روده با کیفیت تری را تهیه و استفاده کنید.

شغل زهتابی چیست

زهتابی شغل مرتبط با روده دام و گوسفند می باشد، که در آن فرد نسبت به خرید و تهیه روده سالم و بهداشتی اقدام می کند تا عملیات لازم برای تمیز کردن روده را انجام دهد. در این کار قبل از اینکه روده تغییر رنگ دهد و یا غیر قابل استفاده شود، عملیات لش گیری یا همان پاکسازی محتوای داخل روده صورت می گیرد. تا در این روش تمام محتویات داخلی روده خارج شود و روده دام یک دست شود  و بتوان سایر مراحل پاکسازی را روی آن انجام داد. بعد از آن به صورت طبیعی و با استفاده از نمک به ضد عفونی روده گوسفندی می پردازند. و سپس با توجه به کیفیت روده و همچنین نوع آنها به بسته بندی آن می پردازند، و به فروش می رسانند تا صنایع مختلف بر اساس نیاز خود به تهیه و استفاده از آن بپردازند.

کاربرد های مختلف روده گوسفندی

روده به عنوان یکی از اندام داخلی بدن گوسفند و دام شناخته می شود، که با داشتن خصوصیات و ویژگی های مختلف می تواند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. بافت روده بسیار نرم می باشد و در عین حال بسیار محکم می باشد، و همین عامل باعث شده است تا این عضو بدن به راحتی از هم گسسته نشود. و این عوامل باعث شده است تا از روده گوسفندان علاوه بر مصارف خوراکی در صنایع مختلف استفاده شود. البته ما در ادامه به صورت کلی به معرفی کاربرد های مختلف روده گوسفند می پردازیم، تا اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهیم.

 • استفاده از روده در صنعت کفش سازی
 • کاربرد در تهیه چادر شب
 • استفاده برای تولید لاستیک
 • استفاده برای تهیه انواع فست فود همچون تولید سوسیس و کالباس
 • ساخت سیم برای ادوات موسیقی همچون تار و ویولن و …
 • ساخت تیر و کمان
 • کاربرد در تولید نخ بخیه جراحی
 • استفاده برای تولید تسمه و نوار های محکم
 • و …

موارد استفاده از روده گوسفندان

صادرات روده گوسفند در ایران

یکی از نکات جالبی که باید به آن توجه کنید، این مسئله است که در ایران روده دام به صورت گسترده و انبوه به کشورهای مختلف صادر می شود. روده گوسفندی در صنایع مختلفی و همچنین خوراک مورد استفاده قرار می گیرد، و از خواص بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد. ایران به عنوان بزرگترین صادر کننده روده در خاورمیانه به شمار می رود، و عمده مقصد روده های صادراتی کشورهای اروپایی می باشد که در صنایع مختلف از آن استفاده می کنند.

در این مقاله و مطلب خواص روده گوسفندی و کاربرد آن به صورت تخصصی به بررسی این موضوع پرداختیم. تا بتوانیم اطلاعات بسیار خوب و کاملی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم. و همچنین شما عزیزان بتوانید به راحتی از خصوصیات و خواص مختلف روده دام استفاده کنید.

نوشتهٔ پیشین
گوسفند شیشک چیست؟ و مصرف گوشت آن چه خواصی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
روش های دفع حشرات در دامداری

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

شماره تماس مرکز عرضه

جهت خرید گوسفند می توانید از هر ناحیه ای که هستید با ما تماس بگیرید.