قیمت بوقلمون زنده محلی در تهران

  1. سون شیپ
  2. محصولات
  3. قیمت بوقلمون زنده محلی در تهران
قیمت بوقلمون زنده

بوقلمون زنده در صورت پرورش صحیح و درست به اندازه پرورش دام هایی نظیر گوسفند و بز و … سودآور و به صرفه باشد. پرورش بوقلمون زنده در مقایسه با پرورش مرغ و خروس محلی نیز دارای مزایای بیشتری است. بوقلمون نیز به عنوان یکی از طیور خوش گوشت و پر طرفدار برای پرورش و همچنین استفاده از گوشت، توسط بسیاری از افراد نگهداری می شود. مجموعه سون شیپ نیز در راستای رفع نیاز مشتریان عزیزی که نسبت به خرید این پرنده برای ذبح و استفاده از گوشت تمایل دارند، نسبت به نگهداری بوقلمون محلی و فروش آن اقدام نموده است. در ادامه قیمت بوقلمون زنده فروشی کیلویی در تهران و کرج را بر اساس وزن آن بررسی می کنیم.

سون شیپ به عنوان مرکز فروش بوقلمون گوشتی برای کشتار روز سعی دارد محصولات دامی و طیور محلی خود را با ارزان ترین قیمت ارائه کند. برای دریافت نرخ روز تماس بگیرید.

قیمت بوقلمون محلی

بوقلمون یکی از پرندگان بزرگ جثه می باشد که در راسته ماکیان سانان قرار دارد. در این نوع پرنده نیز همچون سایر پرندگان، اندازه بوقلمون نر در مقایسه با بوقلمون ماده بزرگتر می باشد و همچنین رنگ بندی متنوع تری نیز دارند. این جاندار در بیشتر کشور های اروپایی و آمریکایی به صورت مکانیزه و صنعتی پرورش داده می شود و در ایران نیز پرورش این پرنده طبق طرح هایی که توسط افراد انتخاب می شود، به دو صورت سنتی و صنعتی صورت می گیرد. بازدهی پرورش این جاندار نسبت به مرغ و خروس زنده نیز بهتر و بیشتر می باشد، که همین موضوع سبب گسترش مزارع و مرغداری هایی با هدف نگهداری از بوقلمون شده است.

انواع نژاد های مختلف بوقلمون توسط یک ریش گوشتی که از زیر نوک آویزان است و همچنین یک برآمدگی گوشتی که از بالای نوک آویزان است و اسنود نامیده می شوند از یکدیگر متمایز می گردند. این جاندار اهلی شرایط زیست و نگهداری مشابه به مرغ دارد و از این رو اکثر افرادی که نسب به نگهداری از سایر طیور اقدام می کنند، این نوع پرنده را نیز در میان سایر پرندگان اهلی پرورش می دهند. در رابطه با علت نامگذاری این جاندار نیز باید گفت که بوقلمون نوعی از پارچه دیبا است که با تغییر زاویه تابیدن نور به آن، از رنگی به رنگ دیگر تغییر می یابد. این جاندار در هنگام بروز استرس و اضطراب و موارد دیگری همچون هیجان می تواند پوست سر و گلوی خود که نمایان است را از حالت خاکستری به رنگ های آبی، قرمز و سفید تغییر دهد.

قیمت بوقلمون در تهران و کرج

خرید بوقلمون زنده

بوقلمون نیز می تواند همچون مرغ و خروس به عنوان گوشت لازم برای پخت غذا ها مورد استفاده قرار گیرد. خواص زیادی در این نوع گوشت وجود دارد که سایر گوشت ها فاقد این خواص هستند. از این رو بسیاری از خانوار ها نسبت به خرید بوقلمون زنده در تهران و کرج فعالیت دارند. فعالیت تیم سون شیپ در زمینه ارائه طیور منحصر به مرغ و خروس بوده و در راستای درخواست و تقاضای بسیاری از مشتریان عزیز، امکان فروش بوقلمون زنده در تهران و کرج را نیز برای شما عزیزان فراهم کرده ایم. تا بتوانید در صورت نیاز به تهیه و خرید این پرنده نیز بپردازید.

خرید این جاندار می تواند در جهت استفاده از منابع پروتئینی همچون تخم با کیفیت آن و یا ذبح و استفاده از گوشت آن صورت می گیرد. عزیزانی که قصد خرید جهت بهره وری از تخم بوقلمون را دارند، می توانند از نژاد های مولد و جنس امده خرید کنند، اما دوستانی که می خواهند از گوشت با کیفیت و پر خاصیت این پرنده بهره مند شوند می توانند نسبت به خرید بوقلمون نر اقدام کنند. چرا که جنس نر دارای وزن بیشتر و در نتیجه میزان بازدهی گوشتی بیشتری است.

قیمت بوقلمون محلی کیلویی

همانطور که میدانید قیمت مرغ و خروس زنده در ماه های قبل و در سال جاری همواره با افزایش همراه بوده است و در مواردی حتی قیمت مرغ کیلویی به 40 هزار تومان رسیده و از این حیث سبب شده است تا قیمت سایر پرندگان نیز با این افزایش همراه شود. گرانی نهاده های دامی و عدم مدیریت دقیق و مناسب در زمینه توزیع نهاده های دولتی و سایر عوامل سبب شده اند تا مرغداری ها و پرورش دهندگان پرندگانی همچون بوقلمون، مجبور باشند تا قیمت بالاتری از قیمت مصوب اعلام شده را برای فروش بوقلمون زنده در تهران و کرج در نظر داشته باشند.

با توجه به اینکه بوقلمون دارای جثه بزرگتر و در نتیجه بازدهی لاشه گوشتی بیشتر می باشد و از سوی دیگر نسبت به مرغ دارای خواص بیشتری می باشد، بنابراین قیمت روز بوقلمون محلی طبعا بیشتر از قیمت مصوب برای مرغ و خروس می باشد. قیمت هر کیلو بوقلمون امروز در حدود 28 الی 32 هزار تومان می باشد. مطمئنا قیمت بوقلمون زنده محلی تخم گذار و نژاد های منحصر بفرد از این مقدار بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که اکثر خرید و فروش ها نیز با وزن و به صورت کیلویی انجام می شود. همچنین نژاد های خاص و موارد تخم گذار نیز می توانند بدون در نظر گرفتن وزن خرید و فروش شوند.

خرید بوقلمون

قیمت جوجه بوقلمون زنده

جوجه بوقلمون ها از نژاد های مختلف در راستای پرورش و تبدیل به بوقلمون بالغ به بازار تزریق می شوند. خرید جوجه بوقلمون زنده توسط مرغداری ها به صورت گسترده انجام می شود تا با پرورش آنها در آینده نسبت به فروش جنس بالغ آن اقدام کنند. عزیزانی که قصد دارند به صورت سنتی و در محیطی کوچک نیز بوقلمون پرورش دهند می توانند نسبت به خرید جوجه ها اقدام کنند تا با مهیا کردن شرایط مناسب برای رشد، بتوانند بازدهی قابل قبولی از خرید خود داشته باشند. قیمت مشخصی برای جوجه ها وجود ندارد و خرید و فروش آنها بر اساس نژاد و توافق بین خریدار و فروشنده صورت می گیرد. توجه داشته باشید که جوجه ها بر اساس معیار وزن معامله نمی شوند.

متوسط وزن بوقلمون فروشی

وزن بوقلمون زنده نیز همچون سایر جانداران می تواند متاثر از عوامل مختلفی باشد که از جمله این موارد می توان به نوع رژیم غذایی و نوع محل پرورش و مهمترین فاکتور یعنی نژاد بوقلمون اشاره کرد. برخی از نژاد ها وجود دارند که در آنها وزن بوقلمون بالغ نر در حدود 12 کیلوگرم و وزن جنس ماده بالغ نیز در حدود 9 کیلوگرم می باشد. این در حالی است که در برخی از نژاد های دیگر جنس نر می تواند تا 20 کیلوگرم وزن و جنس ماده نیز می تواند وزنی در حدود 15 الی 17 کیلوگرم داشته باشد. ناگفته نماند که عواملی همچون ابتلا به بیماری و … نیز می تواند در وزن گیری و رشد و یا عدم رشد بسیار تاثیر گذار باشد.

فواید گوشت بوقلمون

گوشت کیلویی بوقلمون در مقایسه با هر کیلو گوشت مرغ و خروس از خواص بیشتر و منحصر بفردی برخوردار است. این دو نوع گوشت می توانند از نظر وجود منابع معدنی و پروتئین ها و … تا حدودی مشترک باشند. اما وجود برخی مواد در این نوع گوشت در مقایسه با گوشت سفید مرغ سبب تمایز و برتری گوشت بوقلمون شده است. تمامی هر آنچه از مواد معدنی و مفید که باید از خوردن گوشت سفید به بدن وارد شود را می توانید از این گوشت دریافت کنید. این نوع گوشت می تواند در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نیز موثر باشد. بنابراین خرید و استفاده از آن برای هر فردی توصیه می گردد.

فواید گوشت بوقلمون چیست

انواع نژاد بوقلمون

بوقلمون ها نیز بر اساس داشتن ویژگی ها و مشخصه های مختلفی، در دسته ها و نژاد های مختلفی قرار می گیرند. نژاد های مختلفی برای بوقلمون ها وجود دارد، که می توانند در زمینه تولید گوشت یا تخم استعداد بیشتری داشته باشند. در ادامه به معرفی برخی از این موارد می پردازیم.

بوقلمون بیوتی سفید

این نژاد را می توان از نظر تولید گوشت و تخم گذاری جزو بهترین ها دانست. سرعت رشد بالا و وزن گیری در بازه زمانی کوتاه در کنار قدرت تخم گذاری بالا سبب شده است تا یکی از انتخاب های عالی برای پرورش باشد. این نژاد می تواند در طول دوره پرواری که 6 الی 7 ماه است به وزن 14 الی 18 کیلوگرم برسد. که این مقدار برای جنس نر در نظر گرفته شده است.تنها مشکلی که برای این دسته وجود دارد این است که نسبت به سایر نژاد ها بیشتر به انواع بیماری ها مبتلا می شوند.

بوقلمون زنده

بوقلمون برنز اصیل

این نوع نیز در زمینه وزن گیری بسیار مناسب می باشد به طوری که می تواند در مدت زمان 4 ماه وزنی حدود 13 کیلوگرم در جنس و در جنس ماده نیز وزنی حدود 8 کیلوگرم داشته باشد. این نژاد برای عزیزانی که قصد پرورش بوقلمون گوشتی را دارند می تواند بسیار مناسب باشد. مدت زمان کوتاه برای وزن گیری سبب می شود تا هزینه های کمتری نیز برای بالغ شدن و رسیدن این نوع به وزن دلخواه صرف شود.

بوقلمون برنز اصلاح شده

بوقلمون های این نژاد به نسبت دو نژاد قبلی از سرعت رشد کمتری برخوردار هستند. میزان رشد و وزن گیری برای جنس نر بعد از 7 ماه پرورش به حدود 7 کیلوگرم در جنس نر و برای جنس ماده نیز در حدود 4.5 کیلوگرم می باشد. ثبات قیمتی این نوع به نسبت دو نژاد قبلی سبب شده تا مورد توجه برخی از پرورش دهندگان قرار بگیرد.

قیمت خرید بوقلمون زنده در جهت استفاده از تخم و کشتار برای استفاده از گوشت می تواند برای خانوار ها بسیار مفید باشد. قیمت این پرنده با توجه به خواص و مزایای بسیاری که دارد به نسبت سایر طیور بسیار مناسب و به صرفه می باشد. برای خرید انواع طیور جهت کشتار و استفاده از گوشت می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات درباره سایر طیور محلی علاوه بر بوقلمون می توانید از این لینک هم استفاده کنید. قیمت خروس زنده https://livesheep.co/خروس-زنده/

همچنین در بخش دیگری می توانید اطلاعاتی درباره خروس بدست بیاورید. https://7sheep.ir/live-chicken-and-rooster-nerkh/

نوشتهٔ پیشین
گاو نژاد سمینتال گوشتی – شیری در ایران همراه با خصوصیات
نوشتهٔ بعدی
انواع نژاد گوسفندان افغانستان شیری و گوشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

شماره تماس مرکز عرضه

جهت خرید گوسفند می توانید از هر ناحیه ای که هستید با ما تماس بگیرید.