آشنایی با گوسفند نژاد شال دو قلوزا؛ قیمت و ویژگی های Shal

  1. سون شیپ
  2. وبلاگ
  3. آشنایی با گوسفند نژاد شال دو قلوزا؛ قیمت و ویژگی های Shal
خرید گوسفند شال

در ایران نژادهای مختلفی از گوسفندان و دام های مختلفی وجود دارد، که هر کدام از این نژادها دارای خصوصیات و ویژگی های بسیار خاصی می باشند. قصد داریم تا به معرفی انواع نژاد گوسفند شال بپردازیم. تا با ارائه اطلاعات کامل و جامعی در این باره بتوانیم دامداران عزیز را بیشتر با نژادهای دام آشنا کنیم و اطلاعاتی درباره چگونگی نگهداری آنها در اختیار شما قرار دهیم. قیمت گوسفند شال در کنار جزئیات برای پرورش و کشتار و … در این بخش برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است تا دامداران و خریداران این دام، آشنایی کاملی با این نژاد داشته باشند و بتوانند انتخاب درستی داشته باشند. 

گوسفند شال

همانطور که اطلاع دارید در ایران نژادهای مختلفی از گوسفندان و دام در حدود 29 نژاد وجود دارند، که هر کدام از آنها در مناطق خاصی نگهداری و پرورش داده می شوند. البته باید توجه داشت که هر کدام از آنها دارای خصوصیات بسیار خاص و منحصر به فردی هستند، که دامداران بر اساس این خصوصیات تصمیمی به نگهداری و پرورش دام می پردازند. زیرا هنگامی که یک گوسفند با شرایط آب و هوایی یک منطقه سازگارتر باشد می تواند بازدهی بیشتری داشته باشد و میزان مرگ و میر دام ها نیز به حداقل برسد. به این خاطر گوسفند نژاد شال را می توان یکی از بهترین نژادهای گوسفند زنده در ایران دانست، که دامداران علاقه بسیار زیادی نسبت به پرورش و نگهداری آن دارند.

قیمت گوسفنده شال

اهمیت و شرایط نگهداری گوسفند شال در ایران

در حال حاضر دامداری و نگهداری دام زنده یکی از شغل ها و کسب و کارهای پر طرفدار در ایران می باشد. که شما می توانید با صرف هزینه و سرمایه بسیار کمی این کار را شروع کنید، و در مدت زمان کوتاهی به درآمد خوبی دست پیدا کنید. در ایران همواره شرایط آب و هوایی بسیار مختلفی وجود دارد، یعنی آب و هوای غرب کشور با سایر مناطق شرق، شمال و جنوب متفاوت است. به همین خاطر نژادهای مختلف گوسفند نیز برای زندگی و پرورش نیازمند یک نوع آب و هوا می باشند تا در آن بدون مشکل به زندگی بپردازند. به این دلیل شما قبل از خرید و نگهداری انواع دام باید ابتدا به جمع آوری اطلاعاتی درباره شرایط آب و هوایی منطقه خود بپردازید.

تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید به انتخاب درست و صحیح یک نژاد دام، که بازدهی بسیار خوبی داشته باشد بپردازید. در این بین مشورت با افراد با سابقه در این شغل و مطالعه مقالات مختلف همچون آشنایی با بهترین نژاد گوسفندان در خارج و ایران می تواند کمک بسیار زیادی به شما عزیزان کند. تا بتوانید دامی خریداری نمایید که بازدهی خوبی برای شما داشته باشد، برای مثال دام نژاد شال ایرانی می تواند برای دامدارانی که در مناطق گرم هستند مناسب پرورش باشد. 

معرفی کامل گوسفندان شال

گوسفند شال یکی از بهترین نژاد ها در ایران شناخته می شود، که دامداران بخاطر خصوصیات بدنی و ظاهری خاص آنها علاقه زیادی به نگهداری این نوع دام دارند. این نوع دام بخاطر شرایط بدنی که دارند بیشتر در مناطق مرکزی ایران زندگی می کنند، و در این مناطق بهترین بازدهی ممکن را از خود نشان می دهند. این نژاد دارای وزن مناسبی هستند به این خاطر دارای مقدار گوشت و عضله بیشتری نسبت به سایر نژاد ها هستند. البته شناسایی این گوسفندان در میان گوسفندان دیگر یک مقدار مشکل است، به این دلیل در ادامه برای آشنایی بیشتر دامداران به معرفی کامل خصوصیات این دام زنده می پردازیم.

دام نژاد شال

زیست بوم 

همان طور که از روی اسم این نژاد دام مشخص است این نژاد در منطقه ای با همین نام بوئین زهرا پرورش داده می شود. البته باید توجه داشت که در حال حاضر در مناطق دیگر شهرستان بوئین زهرا و مناطقی از شهر قزوین نیز این نوع  پرورش داده می شود. به این خاطر شما باید توجه داشته باشید که مناطقی با آب و هوای گرم و نسبتا مرطوب محلی مناسب برای نگهداری و پرورش این نژاد می باشند. و شما در این مناطق می توانید بهترین بازدهی ممکن را از این گوسفندان داشته باشید.

بره شال

گوسفند شال همواره موفق به زایش بره هایی سالم و قدرتمند خواهد شد که می توانند تمامی خصوصیات یک دام کامل و بالغ را داشته باشند. خرید بره شال در بازار بسیار مورد توجه دامداران می باشد. چرا که این بره ها می توانند در کوتاه مدت موفق به افزایش وزن خوبی شوند و برای فروش و یا تولید مثل مورد استفاده قرار بگیرند. در میان انبوه نژاد های موجود در بازار، بره های این نژاد را می توان جزو بهترین ها در نظر داشت. 

وزن 

یکی از خصوصیات بسیار خوب و بارز گوسفند شال وزن گیری و افزایش وزن دام در مدت زمان کوتاهی می باشد. به این صورت که اگر شرایط مهیا باشد و شما بتوانید جیره و خوراک خوبی را در اختیار دام قرار دهید، این نژاد در زمان کوتاهی از نظر ظاهری و وزن تغییرات چشمگیری خواهد داشت. به این دلیل اگر شما در دامداری به دنبال کسب سود در زمان کوتاه هستید می توانید با پرورش این نوع دام به هدف خود دست پیدا کنید.

قیمت گوسفنده شال

وزن بره های شال در بدو تولد بین 3 الی 3.5 کیلوگرم هستند، همچنین متوسط وزن گوسفنده زنده از نژاد شال بالغ  بین 70 الی 75 کیلوگرم می باشد. که این امر به خوبی نشان دهنده وزن گیری گوسفندان نژاد اصیل شال می باشد. ویژگی دیگر این گوسفند میزان شیر دهی بالای آن می باشد، که دامداران از این طریق می توانند به درآمد خوبی دست پیدا کنند. البته باید توجه داشته باشید که بر اساس این نوع خصوصیات این نژاد جزو نژادهای گوشتی و شیری شناخته می شوند.

خصوصیات ظاهری

رنگ بره ها در هنگام تولد خاکستری مایل به سیاه می باشد که با رشد و رسیدن به بلوغ به خاکستری روشن تغییر می یابد. داشتن گوش بزرگ و آویزان در کنار داشتن لکه در صورت از جمله خصوصیاتی است که می توان با استفاده از آنها، این دام را شناسایی کرد. داشتن دنبه بزرگ و عدم وجود شاخ در هر دو نوع میش و قوچ از جمله ویژگی های ظاهری این دام می باشد.

قیمت گوسفند نژاد شال 

قیمت روز گوسفندان شال در مقایسه با سایر دام های دیگر بیشتر نمی باشد. با مطالعه این مقاله و آگاهی از خصوصیات این نژاد شاید برخی این تصور را داشته باشند که باید دامی با این ویژگی ها از قیمت بالایی برخوردار باشد. در صورتی که اینطور نیست و مجموعه سون شیپ این دام را نیز با قیمت مصوب برای تمامی انواع دام های ایرانی ارائه می دهد. جهت استعلام قیمت گوسفند شال امروز می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید. 

عکس قوچ شال

دوقلوزایی

از نظر باروری و دوقلوزایی همواره دو نژاد در بین انواع دام های ایرانی مشهور می باشند. در مقایسه گوسفند شال با گوسفند افشاری مشخص شده است که این نژاد از نظر دو قلوزایی قدرتمند تر می باشد و درصد زایش به صورت دو قلو در آن بیشتر است. دام های این نژاد علاوه بر داشتن استعداد بالا در زمینه تولید شیر و تولید گوشت به مقدار زیاد، در زمینه بره زایی به صورت دو قلو نیز بسیار مورد توجه می باشند. بره شال مقاوم در برابر انواع بیماری ها و بسیار قدرتمند در زمینه رشد سریع می باشد. 

گوسفند نژاد شال یکی از بهترین نمونه های داخلی می باشد که توانایی رقابت با برخی از دام های خارجی را دارد. خرید این نژاد برای کشتار در جهت دستیابی به گوشت با کیفیت و به دور از چربی های زیاد را می توانید از مجموعه سون شیپ انجام دهید تا دامی سالم و بهداشتی با قیمت مناسب خریداری نمایید. 

نوشتهٔ پیشین
آشنایی با بهترین نژاد گوسفندان ایرانی و خارجی در جهان
نوشتهٔ بعدی
آموزش دو قلوزایی در گوسفندان ( فلاشینگ )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

شماره تماس مرکز عرضه

جهت خرید گوسفند می توانید از هر ناحیه ای که هستید با ما تماس بگیرید.